Přejít na hlavní obsah

Až do -40 % EXTRA na prémiové značky5

Pouze:00hod.00min.00sek.
Všechny produkty od Reebok Sport624

Reebok: Od jednoho páru bot k první miliardě dolarů

Dnes už málokdo ví, že značka Reebok ve svých začátcích vyráběla pouze obuv, a to v rodinné manufaktuře s názvem Foster’s shoes v Manchesteru ve Velké Británii. Za prvním párem jejich běžeckých bot pak stojí jméno Joseph William Foster, ano, majitel a zakladatel budoucho Reeboku. Jako nadějný a nadšený sportovec v roce 1900 navrhuje a vyrábí v té době první speciálně upravenou běžeckou obuv. Přidáním hřebů do podrážky vyřazuje na 50 let všechny konkurenty ze hry, a to nejen v mateřské Británii, ale i v USA, kam později expandoval. Firmě se každým rokem daří lépe a lépe a v roce 1958 ji synovec zakladatele, Robert Foster, přejmenovává na Reebok, inspirací pro název mu přitom byl název jihoafrické srnky v místním jazyce. V roce 1979 se firma rozhodne ve velkém dobýt Ameriku o 7 let později se dostává na newyorskou burzu, kde její světový obrat činí bezmála 1 miliardu dolarů.

Značka Reebok: obuv nebo sportovní oblečení?

Na vývoj sportovní obuvi Reebok se firma soustředila až do roku 1990. Vyvinula například EasyTone obuv pro ženy, která tvaruje a posiluje převážně oblast hýždí a zadečku, ZigTech pro rychlejší a efektivnější běh nebo technologii Reebok Pump, která se používá u kotníčkových tenisek. Obuv díky ní lépe obepne chodidlo i nárt a zajistí tím noze výbornou stabilitu. S takovou obuví se pak nebojíš udělat si výšlap třeba do Krkonoš nebo zaběhnout Spartan Race, který tahle značka sponzoruje. A není to jediná pravidelně sponzorovaná sportovní soutěž. Mezi další patří například UFC zápasy nebo hokejové ligy v ČR i zahraničí. Čím déle byla firma na trhu se sportovní tématikou, tím pro ni bylo lákavější začít také s výrobou sportovního oblečení a pomůcek. Po roce 1990 tedy Reebok začíná obchodovat také funkční sportovní oblečení a v roce 1995 se konečně dostává i na český trh. V roce 2005 se značka spojila s německým gigantem sportovní módy adidasem, který ji koupil za 3,8 miliardy dolarů.

Reebok e-shop: pro profesionální i rekreační sportovce

Ať už se věnuješ běhu, bojovým sportům, nebo třeba aerobnímu cvičení, na ABOUT YOU máš možnost vybavit se funkčním oblečením od spodního prádla přes trička až po samotnou obuv, a to pro všechna roční období. Za pozornost stojí Reebok funkční trička, která udrží optimální tělesnou teplotu i v létě a skvěle odvádí pot. Vyznavači bojovýchch sportů jim začali říkat „druhá kůže”, protože je i přes jejich skvělé vlastnosti na sobě téměř neucítíš. Na vyjížďku na kole pak určitě oceníš prodyšné a lehké oblečení ze 100% bavlny. Reebok stále vyniká hlavně svojí kvalitně zpracovanou sportovní obuví pro muže, ženy, ale i děti. Právě u nich je na správný výběr bot nutné dbát nejvíc. Mnoho vědeckych studií se totiž shoduje na tom, že až 70 % ortopedických problémů je způsobeno právě nevhodnou volbou bot v dospívání. Zde se Reebok plně vyrovná i ortopedickým botám. Dobrá varianta, nemyslíš? Vyber si stylové kousky z naší nabídky Reebok online na ABOUT YOU. Tvé nové kousky od této nadupané sportovní značky s dlouhou historií Ti doručíme co by dup, tedy už do 3 pracovních dnů.