Přejít na hlavní obsah

Vše, co potřebuješ vědět
Návod a triky k určení správné velikosti džín

Vše, co potřebuješ vědět Návod a triky k určení správné velikosti džín
Návod a triky k určení správné velikosti džín965

Najdi svou perfektní velikost

Hledáš ideální džíny pro svou postavu? Snadněji se to řekne, než udělá – to od teď už ale neplatí! Víš, že značky nabízejí různé systémy velikostí? Některé používají mezinárodní systém velikostí (XS, S, M, L atd.), jiné evropský (EU 40 atd.) a další používají americkou velikost v palcích, která vychází z poměru pasu a délky. Čti dále a zjisti, jak nejlépe určit svou velikost.

Jak se změřit

Ke zjištění své velikosti džín, postupuj následovně:

Obvod pasu: změř obvod svého pasu. Postav se uvolněně a měř přímo na kůži.

Obvod boků: změř obvod kolem nejširší části boků. Nenatahuj metr příliš napevno, protože by ti džíny mohly být nakonec těsné.

Délka nohavic: postav se bosýma nohama rovně na zem a uvolni se. Chodidla měj ve vzdálenosti asi 10 cm od sebe. Změř délku od vnitřní strany nohy až ke kotníku. Tip: ideální je, když měření provede jiná osoba. Jedině tak získáš co nejpřesnější výsledek měření.

Přepočet centimetrů na palce

Pro systém velikostí uváděný v palcích je pouze třeba převést výsledky měření pasu a délky. Platí následující vzorec: 1 palec odpovídá 2,54 cm. Zjištěné hodnoty tedy vyděl 2,54 cm. Například obvod pasu je 73 cm, což je na palce po zaokrouhlení nahoru 29, zatímco změřená délka je 82 cm, což je na palce po zaokrouhlení dolů 32. Tvá ideální velikost džín je tedy W29/L32. Tuto tabulku můžeš použít jako vodítko pro určení tvé velikosti. Přesnější orientaci ti poskytne tabulka velikostí konkrétní značky, protože velikosti a střihy se u jednotlivých značek liší.

Vše, co potřebuješ vědět Návod a triky k určení správné velikosti džín

Jak docílit, aby ti volné džíny opět krásně padly

Tvé oblíbené džíny ti už nesedí jako dříve? S těmito jednoduchými a praktickými triky ti budou tvé džíny opět padnout jako na míru ušité a zabere ti to méně než 15 sekund. Podívej se na video a zjisti, jak na to.

Proměň své džíny v džínové šortky

Už tě tvé staré džíny přestaly bavit, ale ještě se jich nechceš úplně vzdát? Máme řešení! Proměň je v džínové šortky! Podívej se na video a zjisti, jak na to.