-25 % EXTRA na VEŠKERÉ PÁNSKÉ OBLEČENÍ5

Pouze:00hod.00min.00sek

Kozačky, které budeš chtít nosit i v létě

Kozačky jsou v módní výbavě většiny žen jednou z nejoblíbenějších stálic a zdaleka to není jen proto, jak skvěle zahřejí v mrazu i plískanicích. Umí totiž přímo zázračně prodloužit a zeštíhlit nohy a dodat chůzi neodolatelnou ladnost. I přesto je ale potřeba se na jejich nákup trochu připravit a rozmyslet si, co od svých nových vysokých bot čekáš – kam je budeš nosit, jestli chceš plochou podrážku, podpatek nebo spíš klínek a hlavně jak vybrat barvu, která se bude hodit k tvému oblíbenému kabátu a kabelce. Dřívější pravidlo, že boty a kabelka musí mít stejný odstín, jinak Tě módní policie uvrhne do horoucích pekel, je dnes už naštěstí vnímáno jako přežitek. Kozačky by měly být především kvalitní, tedy ideálně kožené, a v nadčasovém stylu, abys je mohla nosit i příštích pár sezón a kombinovat je s různými kabáty a taškami. Máš v plánu nosit stejný pár bot od brzkého podzimu až do konce zimy? Skvělou vychytávkou jsou speciální zateplené vložky, které v případě potřeby vsuneš do boty.

Bez kozaček ani ránu

Kozačky si vybírej nejen podle materiálu a barvy, ale taky podle typu Tvé postavy. Pokud jsi spíš drobná a máš dlouhé nohy, budou Ti slušet boty ve výšce nad kolena. Vyhýbat by ses jim měla pouze v případě, že máš plnější stehna, tento typ může totiž maličko přidávat na objemu. Jestli si přeješ nohy opticky prodloužit, vyber si kotníčkové kozačky na středním nebo vysokém podpatku. Ty ocení i pyšné majitelky vysportovaných nohou – díky nim totiž nádherně vyniknou krásná lýtka, která nechceš schovávat ve vysokých botách. Pokud máš pocit, že Tvoje nohy potřebují opticky zeštíhlit, porozhlédni se po jednoduchých hladkých kozačkách na vyšším podpatku. Vyhni se vzorovaným kovbojským botám a kozačkám nad kolena nebo do půlky lýtek – ty vytváří zbytečný kontrast a nohu na pohled rozšíří. To samé platí pro nejrůznější ozdoby, silné zipy a spony. Nejslušivější jsou naprosto jednoduché kozačky ve výšce ke kotníkům nebo těsně pod kolena.

Kozačky na podpatku, nebo raději na klínku?

Zimní boty nemusí mít nutně plochou podrážku, většina z nás si přece jen ráda přidá pár centimetrů a kdo by nechtěl mít nohy až do nebe? Každému typu postavy ale nejvíc lichotí jiný typ podpatku. Pokud máš výraznější boky, nejspíš Ti budou nejvíc slušet kozačky s širšími podpatky. Stejně dobře fungují i podpatky kónického tvaru, které se směrem k zemi zužují. Tenké podpatky se nejlépe hodí pro drobnou postavu s útlými lýtky a menší velikostí nohy. Kozačky na platformě nebo klínku jsou skvělou alternativou pro všechny ženy, které si přejí prodloužit nohy, vypadat elegantně a zároveň se nepřipravit o pohodlí.