Objev náš LETNÍ VÝPRODEJ: Až do -70 %5

Oblečení na jógu914
Zobrazit
Třídění
Barva
Značka
Cena
Materiál
PayPalMasterCardVISACash on DeliveryPayUPPLZásilkovna

Oblečení na jógu a doplňky

Žena cvičící na podložce jógu

Jóga je především spirituálního původu a pravděpodobně nejstarším sportem světa, který je stále praktikován. Cviky a meditace napomáhají podle indického učení k uvědomění si sebe sama, duševní očistě a naplnění.

Jóga vychází ze staletí staré tradice a neustále se vyvíjí. V dnešní době existuje okolo 130 různých druhů, které mohou být interpretovány spiritualisticky, sportovně, meditativně, tělesně či akrobaticky. Původ této tradice je k nalezení ve Védách a posvátné knize Bhagavadgita. Jóga bývá v tomto ohledu často také spojována s indickým zdravotním učením Ayurveda.

Druhy jógy

Abys při další lekci jógy přesně věděla, na co se připravit, shrnuli jsme pro Tebe ty nejčastější druhy jógy:

Sportovní druhy jógy

 • Aštanga jóga
  Pokud dáváš přednost náročnějšímu sportu, aštanga jóga bude pro tebe tou pravou. Tento druh jógy se zaměřuje na správnou techniku dýchání. Cviky sestávají z dynamických pohybů, které posílí Tvou kondici.
 • Jivamutki jóga
  Tento druh jógy se dá také začlenit k power józe a je založen na intenzivních cvicích. Pohyby jsou plynulé a většinou je tato jóga praktikována s hudbou.
 • Sportovní podprsenka vhodná na cvičení jógy Bikram jóga
  Všechny milovnice tepla, tato jóga je přímo stvořená pro vás! Bikram jóga bývá praktikována v místnosti vyhřáté na 40°C. Díky tomuto dochází k efektivnějšímu spalování kalorií, zároveň má silné detoxikační účinky.
 • Iyengar jóga
  Pro lepší rovnováhu jsou v lekcích často používány pomůcky, jako bolstery, pásky nebo židle. Tento druh jógy se zaměřuje především na správné držení těla a je vhodná především pro ty, kteří trpí častými bolestmi v oblasti krční páteře.
 • Aerial jóga
  Aerial jóga, neboli létací jóga, kombinuje elementy pilates, baletu a gymnastiky a posiluje svaly celého těla. Jak již z názvu vychází, tato jóga je praktikována ve vzduchu pomocí speciální zavěšené sítě. Díky náročným polohám dochází především k posílení vnitřních hlubokých svalů.

Jemné druhy jógy

 • Hatha jóga
  Zde je kladen především důraz na udržení klidových pozic. Správné dýchání a meditace jsou také důležitou součástí Hatha jógy. Tento styl jógy se proto hodí především pro začátečníky, zároveň pro ty, kteří upřednostňují fyzicky méně náročné druhy jógy.
 • Kundalini jóga
  Kundalini jóga je fyzickou a duševní cestou k trasformaci. Každá lekce jógy má stejný průběh: rozehřátí, zpívání manter, soubor cviků, relaxace, meditace a zpívání manter. Jak jednoduché!
 • Sportovní legíny na jógu s potiskem tropických rostlin Lunární jóga
  Tento druh jógy je vhodný především pro ženy. Přispívá k posílení svalů pánevního dna, což má např. pozitivní dopad na menstruační cyklus.
 • Anusara jóga
  U anusary jógy je kladen důraz na vlastní anatomii a individuální přístup k vlastnímu tělu. Cviky jsou tak vždy přizpůsobeny schopnostem každého studenta.

Jóga legíny pro každý druh jógy

Abys byla na lekci vhodně oblečena, pomůžeme Ti najít ty správné jóga legíny přímo pro Tebe!

 • Pohodlný a skvěle padnoucí střih
  Jedno je jisté: legíny, které musíš neustále poupravovat, nepříjemně škrtí v pase nebo jsou příliš úzké, narušují Tvou jóga praxi a vyvádí Tě z rovnováhy. Především u sportovnějších druhů jógy jsou vhodné vysoké legíny na jógu s širší gumou v pase. Tyto tzv. High waist legíny se vyznačují vysokým komfortem při nošení, nikde v pase netlačí a zároveň nehrozí, že by Ti při náročných cvicích vykoukly kalhotky.
 • Příjemný materiál
  Legíny na jógu mohou být vyrobeny z několika materiálů: Přírodní vlákna, jako jsou směsi bavlny a žerzeje se hodí spíše na jemnější druhy jógy, při kterých se tolik nezapotíš. Pro náročnější druhy jógy jsou lepší variantou legíny z umělých vláken. Tyto high-tech látky jsou velmi elastické, rychleschnoucí a dobře vstřebávají pot. Takové kalhoty by měly být co nejpřiléhavější, aby i při intenzivní power józe zůstalo vše na svém místě.
 • Bílé funkční tričko na jógu Průsvitnost látky
  Při lekci jógy bys také neměla přemýšlet nad tím, zda náhodou neprosvítají Tvé kalhotky. Zde platí jednoduché pravidlo: čím tmavší a silnější látka, tím méně průsvitné jóga legíny budou.
 • Desing
  Od spirituálních motivů přes květinové vzory až po jednobarevné jóga legíny – u nás Tě čeká samozřejmě široký výběr. Pokud si s výběrem nevíš rady, můžeš se orientovat i stylem jógy, kterou praktikuješ. Klidnější druhy jógy vyzývají k tmavším a jednobarevným látkám, u dynamičtějších druhů jógy si můžeš naopak dovolit barevnější a pestřejší vzory. Tímto se ale samozřejmě řídit nemusíš a můžeš si vybrat své nové legíny na jógu jen zcela podle sebe!

Trička, topy a podprsenky na jógu

Vyber si jóga podprsenky, jóga trička nebo jóga topy: Je jedno, pro kterou variantu se rozhodneš, nejdůležitější je, aby Tě nikde netlačily a cítila ses v nich za každých okolností pohodlně. Nezapomeň ani na klidové fáze jógy, kde se Ti bude navíc hodit i jóga mikina. Především u dynamičtějších druhů jógy by sis měla dávat pozor na to, abys v klidových fázích a u protažení rychle nevychládla.

Athleisure trend

Že oblečení na jógu vynosíš pouze na lekci jógy? To už dávno neplatí! Nech se inspirovat athleisure trendem a nos své jóga oblečení i ve volném čase. Pojem „athleisure wear“ se skládá z anglických slov „athletic“ (česky „sportovní“) a „leisure wear“ (česky „volnočasová móda“). Kombinuj tak Tvé jóga legíny s cool mikinou s kapucí, stylovými teniskami a ležérní bomber bundičkou a ukaž všem Tvou sportovní stránku!

Oblíbené značky v této kategorii
Oblíbené barvy v této kategorii
Další zajímavá témata
Dámské kategorie
Dámské značky
ABOUT YOU X INTERNATIONAL
*Nejnižší celková cena za posledních 30 dní před snížením ceny.**Zdarma ze všech českých sítí. Při volání ze zahraničí mohou být účtovány poplatky.***Všechny ceny jsou včetně DPH.5) Na tuto akci se nevztahují žádné zvláštní podmínky. https://www.aboutyou.cz/podminky-akce
© 2022 ABOUT YOU SE & Co. KG