Přejít na hlavní obsah

adidas Gazelle tenisky

Tenisky adidas Gazelle: kultovní sneakers z devadesátek představují stále populární a všestrannou obuv

Hit 80. a 90. let, sportovní všestranné modely Gazelle adidas, ti budou slušet při každodenním nošení i dnes, protože jsou absolutně trendy. Gazelle je bez debat jedním z nejznámějších modelů značky adidas. Tenisky adidasse hodí skvěle pro každý look a jejich dobře padnoucí tvar zná snad každý. Vůbec první model adidas Gazelle z bavorského Herzogenaurachu spatřil světlo světa již ve swingových šedesátkách: na trhu je od roku 1968 a od té doby se jedná o kultovní záležitost. Tenkrát se objevil ve vínově červené a modré barvě. O několik dekád později je model v nabídce v desítkách barev, třeba v lososově růžové nebo mátové. Módní štíhlá silueta je přitom absolutně nadčasová. Dnes zahrnuje kolekce 16 různých designů, každý model je přitom vyroben z prvotřídních materiálů. Pokud preferuješ výrazné barvy, potěší tě červená, růžová nebo tyrkysová, pokud jsi na decentnější odstíny, dej přednost provedení v šedé, béžové, bílé nebo černé. Také bývalá top modelka a módní ikona Kate Moss se objevila v teniskách Gazelle: v roce 1993 se nechala fotografem Denzilem McNeelancem vyfotit ve svých vínově červených Gazelle sneakers. Tyto tenisky fascinovaly i členy ikonické britské hudební skupiny Oasis.

Jedinečné nízké semišové tenisky

Díky kvalitním materiálům, nízkému střihu a typickému designu značky adidas se třemi proužky jsou modely Gazelle prostě ideálními teniskami pro celou rodinu. Se svým optimálním tvarem jsou doslova předurčeny k dlouhému nošení. Nejnověji uvedla značka adidas novou kolekci semišových tenisek. Do své sbírky si tak můžeš pořídit model OG (OG znamená Original) v barvách clear pink nebo core black. Tenisky Gazelle vynikaly v 60. letech už jen proto, že většina bot tenkrát byla z kůže, a ne ze semiše. Předností semiše je jeho lehkost a poddajnost, aniž by to bylo na úkor jeho schopnosti chránit nohu. Na rozdíl od bílých adidas tenisek typu „Stan Smith“ nebo „Superstar“ se tenisky Gazelle prezentují výlučně v provedení non-white-colours s bílými proužky: v černé, šedé, neonové a v pastelových barvách.

Tenisky Gazelle jako moderní běžecká obuv ve stylu devadesátek

Klasický model Gazelle je po několika obměnách stálou součástí dnešní nabídky a okouzluje novým designem a inovativní technologií, která vychází vstříc moderním požadavkům. Equipment modelu Gazelle se inspiruje například running stylem 90. let. Svršek má z měkké kůže a přináší atraktivní kombinaci původního vzhledu a moderních detailů. Propůjčuje tak modelu neotřelou strukturu a odkazuje na design 90. let a začátku našeho tisíciletí.

Další oblíbené modelové řady od značky Adidas