Přejít na hlavní obsah

adidas Stan Smith tenisky

adidas Stan Smith – dokonalé spojení sportovního stylu a elegance

adidas Stan Smith se podařilo spojit eleganci a sportovní styl tak jako žádným jiným sneakers. Již od začátku tak patřily k nejoblíbenějším teniskám značky adidas. Jedná se o klasický a naprosto nadčasový model, který je součástí kolekce adidas Originals. Tato elegantní bílá obuv má svůj původ v tenise – společnost adidas ji vyvinula spolu s modelem „Nastase“ v roce 1971 pro tenisty Stana Smithe a Illie Nastase, kteří se utkali ve finále Wimbledonu v roce 1972 a společně také vyhráli čtyřhru. Tyto minimalistické tenisky adidas Originals vypadají dnes téměř totožně jako tenkrát na Wimbledonu: gumová podrážka, bílý kožený svršek s dírkovanými třemi pruhy a portrétem tenisové legendy na jazyku boty. Jako první celokožená tenisová obuv byly Stan Smith skutečnou inovací. Další plus: nošeny americkým tenistou Stanley Roger „Stan“ Smithem (nar. 1946), jedním z nejúspěšnějších tenistů té doby. Smith vyhrál 37 turnajů, včetně turnaje mistrů v roce 1970, US Open v roce 1971 a Wimbledonu v roce 1972. Ve čtyřhře s Bobem Lutzem, s nímž od roku 1967 tvořil tým, oslavil 36 turnajových vítězství. Sneakers věnované Stanu Smithovi se tak staly nepostradatelnou součástí sportovního a módního světa.

Stan Smith od značky adidas, miláček hiphopové scény

Tento sportovní oblíbenec vyrobený z vysoce kvalitní kůže a s pohodlnou vnitřní stélkou je s každým novým zpracováním stejně úspěšný jako jeho původní verze. Decentně doplněn pro značku typickými třemi proužky perfektně poslouží jak ve fitku, tak na běžné nošení. Tyto sneakers se do značné míry podobají v roce 1969 vyvinutým basketbalovým teniskám adidas Superstar - na rozdíl od Superstar nemá však Stan Smith tvrdou gumovou spičku, ta je u tohoto modelu jako zbytek boty z kůže. Když v devadesátých letech hiphopová scéna adidas obuv objevila, začal tento sportovní gigant Stan Smith, Superstar a jiné produkty prodávat pod štítkem adidas Originals. Stan Smith je přitom absolutním hitem: do roku 2005 tak značka adidas prodala na 40 milionů párů.

adidas Stan Smith – vždy moderní

adidas Stan Smith jsou naprosto všestranným kouskem – můžeš jej nosit na sport, ale i třeba do města. Klasický design z mich dělá univerzální kousek, který skvěle doplní jakýkoliv look. V klasické verzi se jedná o čistě bílé tenisky se zelenými akcenty. Najdeš je ale i v zcela nových interpretacích a v nápaditých zpracováních v mnohých barvách a za použití různých materiálů. Aktuálně jsou Stan Smith k dostání v široké paletě barev, jako jsou například klasické zelené nebo ženské pudrově růžové. Nezáleží na tom, jak je zkombinuješ: adidas Stan Smith jsou ztělesněním casual a nekomplikované módy.

Další oblíbené modelové řady od značky Adidas