Přejít na hlavní obsah

NIKE Air boty & oblečení

NIKE Air: rozběhni se s větrem o závod

Sportovní obuv bez NIKE Air? Stěží představitelné! Běžecká obuv a sneakers s jedinečným designem a technologií NIKE Air jsou pevnou součástí sportswear módy už po několik desetiletí. Stále inovovaná a vylepšovaná NIKE Air vzduchová kapsle už dopomohla mnoha atletům k vítězstvím. Většina z nás zná a miluje ten pocit, když se s NIKE Air rozběhneš jako s větrem o závod. Ne nadarmo se v reklamě objevil slogan „Kiss my Airs!“. Technologie Air od NIKE je geniálně jednoduchá a jednoduše geniální: Nike Air funguje na principu stlačeného vzduchu uzavřeného v botě v pevné a zároveň pružné kapsli. Tlumicí vrstva Nike Air absorbuje při každém kroku energii dopadu. Chrání tak tvůj pohybový aparát před nárazy. Kapsle je naplněná vzduchem, a proto je tak lehká, že ji při běhu vůbec nepocítíš – budeš ale rychlejší a zdoláš větší vzdálenost.

NIKE Air: revoluční technologie odpružení

Víš, že první model s NIKE Air spatřil světlo světa úplně pod jiným názvem? Už v roce 1978 si běžci na maratonu v Honolulu obuli běžeckou obuv s podrážkou Air pod názvem „Tailwind“ („vítr v zádech“). 26. 3. 1987 pak byly veřejnosti představeny tenisky NIKE Air Max 1 – a učarovaly jak sportovcům, tak sneakerheads. Přicházely další a další edice a kreativní barevný design i bezkonkurenční pohodlí tenisek NIKE Air Max se staly živoucí legendou. NIKE Air poznáš podle prominentní a viditelné vzduchové kapsle v podešvi. Technologii vyvinul letecký a vesmírný inženýr Marion Franklin Rudy, design Air Max od NIKE architekt Tinker Hatfield. Další vývoj přinesl kolekci NIKE Air VaporMax, kde jsou vzduchové prvky rozmístěny po celé ploše podrážky. Nice to know: nejnovější edice Air VaporMax od NIKE pracuje s recyklovanými materiály, a spojuje tak v sobě stylový look, maximální pohodlí a udržitelnost.

NIKE Air: inovativní běžecká obuv a stylové sneakers

Mimochodem, Tinker Hatfield navrhl také legendární Air Jordan, klasickou basketbalovou obuv osmdesátek, která se stala vývěsním štítem kolekce Michaela Jordana od NIKE. Z každé z mnoha různých verzí, releasů a nových designů tenisek NIKE Air Jordan jsou fanoušci doslova uneseni. Typickým znakem této modelové řady je prvek Air Sole v oblasti paty a výrazné značkové detaily, které vzdávají hold hvězdě NBA. V nabídce NIKE Jordan Air najdeš sportovní i volnočasové modely, vše ve variantách High, Mid a Low Cut. Nezapomeň doplnit svůj outfit o další stylové kousky sportovního oblečení z ohromného výběru této značky. Další úspěšnou kolekci s technologií Air v basketbalovém duchu přinesl americký výrobce v podobě NIKE Air Force. Těmto sneakers dal název letoun amerického prezidenta, na trhu se objevily poprvé v roce 1982 a v nových a nových edicích retro stylu se dočkaly popularity jako nikdy předtím. Osmdesátky žijí! Také v NIKE Air Force se o fantastickou absorpci nárazu a neuvěřitelně lehký pocit stará vzduchový prvek. Vzduchová kapsle je pouze decentnější a není tak nápadná. NIKE Air Zoom naproti tomu fascinuje výkonnostní běžeckou botou, která kombinuje technologii Air a rychlou odezvu tlumení NIKE Zoom, která běžci vrací maximum energie. S NIKE Air Zoom necháš ostatní daleko za sebou. Dalšími slavnými členy rodiny NIKE Air je model NIKE Air Vortex, který se vyznačuje jednoduchou štíhlou siluetou a jako everyday sneaker je vhodný i pro jogging, a NIKE Air Monarch, funkční tréninková a fitness obuv. O jedinečné odpružení se stará mezipodešev Air Sole a o skvělou trakci gumová podrážka. Vyzkoušej ji při workoutu na nejrůznějších površích. Ať už si pořizuješ boty NIKE Air pro trénink, nebo na volný čas, každý model ti nepochybně dodá nezaměnitelný styl a fenomenální pohodlí!

Objev oblíbené modely této značky