Přejít na hlavní obsah
Přihlásit se
Seznam přání
Nákupní košík

NIKE Air Max tenisky

NIKE Air Max: Tak se zrodila legenda

Ikonický styl a komfort – tím se vyznačují NIKE Air Max, snad nejznámější tenisky, jaké tento americký odborník na sportovní obuv kdy navrhl. 26. 3. 1987 byl představen první model NIKE Air Max 1 a v roce 2020, o 33 let později, se tento model i další generace NIKE Air Max tenisek stále těší celosvětové popularitě. Tato sneakers legenda je k dispozici pro ženy i muže, děti i mladistvé s nejrůznějšími designovými vychytávkami, a dokonce v personalizovaných variantách. Co je všem kolekcím NIKE Air Max od počátku až dodnes společné, je jejich doslova revoluční design podrážky: Tinker Hatfield, vystudovaný architekt a mimo jiné tvůrce NIKE Jordan, integroval do podrážky modelu Air Max 1 vzduchový vak, který byl zde, na rozdíl od jiných sportovních bot, zcela na očích. Inspirací pro toto viditelné odpružení tenisek mu byla budova pařížské galerie moderního umění Centre Pompidou.

Kultovní tenisky: Air Max od značky NIKE

Tento nápadný vzduchový vak, který se stal poznávacím znakem všech bot NIKE Air Max, je však více než designovým prvkem. Tlakový systém zajišťuje perfektní odpružení – není tedy divu, že se technologie Air objevuje také u sportovní obuvi této značky, například u běžeckých bot Pegasus. Ale zpátky ke kultovním teniskám: Ne jen sportovci, ale i hiphopeři a umělci, celebrity a teniskoví nadšenci si cení NIKE Air Max díky obrovskému komfortu a robustnímu vzhledu. Nadšení nabralo částečně až extrémních podob – po uvedení NIKE Air Max 95, jejichž design se inspiroval siluetou lidské páteře, byl v Japonsku zájem tak vysoký, že tenisky byly jejich majitelům dokonce kradeny, jelikož představovaly vysoký společenský status. Jeden pár tenisek NIKE Air Max 95 byl vyroben speciálně pro tehdejšího amerického prezidenta George Bushe, zatímco jeho nástupce Air Max 97 dosáhl ještě mnohem větší popularity. Jejich design byl inspirován tak rozdílnými předlohami, jako kapkou vody v rybníce a japonskými rychlovlaky. Mimo jiné se jednalo o první Air Maxy se vzduchovou bublinou po celé délce podrážky.

NIKE Air Max – must-have pro všechny sneaker nadšence

Průkopnickou modelovou řadu odstartoval NIKE teniskami Air Max Plus: model známý také jako Air Max Tuned, poprvé představen v roce 1998, přesvědčil futuristickým designem, pestrými barvami a stabilizujícím a odpružujícím gumovým prvkem v podrážce, který doplnil existující vzduchové bubliny. NIKE Air Max Plus je k dostání také v moderní verzi v několika výrazných barevných provedeních. Dalším známým členem Air Max rodiny, za jejichž první vydání jsou sběratelé ochotni zaplatit nevídanou cenu, je model s rozměrným vzduchovým prvkem Air Max 200 a model NIKE Air Max 270, který byl uveden na trh v roce 2018 a který disponuje velkorysým vzduchovým polštářkem. Pokud upřednostňuješ minimalističtější kousky, jistě Tě osloví Air Max Oteko, které nejsou tak robustní a přichází v decentnějších barvách, nebo model NIKE Air Max Motion, taktéž s minimalističtějším designem, který navíc přesvědčí takřka bezešvým povrchem a vysokou prodyšností. Jak již prozrazuje název, jedná se u tenisek NIKE Air Max Thea o dámský model. Není tedy tak robustní, díky Air technologii nabízí ale stejné odpružení a pohodlí jako unisexové kolekce. Model NIKE Air Max Sequent přesvědčí obzvlášť vysokým odpružením, elastickým povrchem a vroubkovanou podrážkou – nejsou to tedy jen lifestylové tenisky, uplatnění najdou i jako běžecká obuv, především pro rychlé sprinty. K nejmladším příslušníkům Air Max rodiny se řadí stylové Air Max 2090, nové zpracování legendárních Air Max 90, které navazují na úspěch této teniskové ikony fantastickými barevnými kombinacemi, vylepšeným odpružením a dalšími vychytávkami.

Další oblíbené modelové řady od značky Nike