Přejít na hlavní obsah

Nike Blazer Mid 77

Seznam se s Nike Blazer Mid 77!

Kolik kvalitních bot máš, tolikrát jsi člověkem? Takhle to rčení sice nezní, ale mohlo by! Jen se zkus někam vydat v nepohodlné obuvi… Puchýře, oděrky a další nepříjemnosti na sebe nenechají dlouho čekat. Pokud hledáš kvalitní a stylovou obuv s nadčasovým designem, podívej se s námi do sortimentu značky Nike, za jejímž vznikem stojí trenér amerických atletů Bill Bowerman. Ten pro své svěřence navrhl boty, které eliminovaly vznik zranění a zlepšovaly tak jejich sportovní výkony. Nejrůznější modely ručně vyráběných bot testovali na sobě sami atleti! V roce 1971 se Bill rozhodl s jedním ze svých svěřenců, Philem Knihgtem, založit vlastní značku. Její název vymyslel zaměstnanec Jeff Johnson, který se inspiroval jménem řecké bohyně vítězství – Niké. V roce 1973 byla uvedena první řada sportovní obuvi Nike Blazer, která se stala ikonickou pro profesionální sportovce, ale i běžné smrtelníky milující pohyb a styl. Čistý a jednoduchý retro design v basketbalovém zpracování se i dnes objevuje ve stále nových verzích. Odneseš si od nás i ty jeden z modelů Nike Blazer Mid 77?

Nike Blazer Mid 77 – jednoduché logo, propracovaný styl

Výrazným prvkem vysokých i nízkých kousků Nike Blazer Mid 77 je logo značky v různých barevných variantách, které si dokonale můžeš sladit se svým outfitem. Kdo by neznal pověstnou fajfku? Zdobí každý kousek značky Nike Sportswear. Víš ale, jak toto geniálně jednoduché logo vzniklo? Navrhla jej studentka grafiky Carolyn Davidson, kterou úplnou náhodou oslovil před školou kolemjdoucí Phil Knight. Nabídl jí brigádu, která ale nespočívala v klasickém studentském roznosu letáků. Na stole přistálo Carolyn také zadání, aby co nejrychleji vymyslela logo značky. Trvalo to několik dnů, než při listování knihami narazila na vyobrazení sochy bohyně vítězství s mohutnými křídly a našla svou inspiraci. Když dorazila do kanceláře s náčrtem jednoduché křivky inspirované pláštěm bohyně, moc úspěchu nesklidila. Phil Knight, ale nakonec prohlásil, že logo není zase až tak špatné. Opravdu nebylo, protože dnes zdobí nejen celou kolekci Nike Blazer Mid 77, ale je výraznou poznávací značkou společnosti po celém světě!

Doběhni si pro svůj Nike Blazer Mid 77 na ABOUT YOU

Podívej se, jaké modely pro tebe máme v nabídce! Co třeba Nike Blazer Mid 77 Vintage? Tento svěží kožený model navržený v 70. letech snad nikdy nevyjde z módy. Kotníkové tenisky s kulatou špičkou jsou pohodlné na nošení – flexibilní podešev se přizpůsobí tvaru klenby tvé nohy a protiskluzová podrážka tě nikdy nenechá na holičkách. Výrazné retro logo a semišové prvky vypadají luxusně i v obyčejné kombinaci s džíny! Je libo trochu lehké extravagance? Nike Blazer Mid 77 s logem se zvířecím potiskem nezapře inspiraci divočinou a skvěle okoření tvůj styl. Nápadné stehy, semišové prvky a polstrovaný lem skvěle doplní každý tvůj outfit. Boty z řady Nike Blazer Mid 77 mají sice sportovní retro vzhled, ale svým provedením kráčejí do budoucnosti. Podíl recyklovaných materiálů, ze kterých se dnes boty vyrábí, se totiž stále zvyšuje. Vykroč do nového dne v nových sportovně laděných botách z ABOUT YOU!