Přejít na hlavní obsah
Přihlásit se
Seznam přání
Nákupní košík
Všechny produkty od Carhartt WIP102

Carhartt WIP: Streetová móda bez zbytečných řečí

Miluješ street styl, utility módu, odolné materiály, univerzálnost a kvalitu? Pak si určitě nenech ujít kolekce značky Carhartt WIP. Původně to byla streetwearová verze značky Carhartt, která byla zaměřená na utility oblečení. Samostatná kolekce „Work in Progress“ (v překladu „Probíhající práce“) byla představená v roce 1994 a autentický americký design se tak dostal i k zákazníkům v Evropě. Proč právě tenhle název? Základní myšlenkou této značky totiž bylo spojovat a podporovat umělce, sportovce, hudebníky a talentované mladé lidi. Současná kolekce značky je postavená na starších návrzích, které designéři přepracovali a přizpůsobili městskému stylu. Najdeš tu džíny, bundy, trička, mikiny a doplňky – všechno jednoduché jako facka, bez příkras a ozdůbek.

Carhartt WIP je poctivá kvalita

Kolekce oblečení Carhartt WIP je nekompromisně jednoduchá a z větší části jde o věrné pokračování původní řady. Modely jsou inspirované tradičním americkým pracovním oblečením – tzv. chore bundy, pracovní a carpenter kalhoty, overaly a košile. Z látek tu vedle ikonického plátna cihlově hnědé barvy najdeš i denim a maskáčovinu. Současný sortiment je podstatně víc než dřív zaměřený na vzhled a celá kolekce je hodně módní. Čím se Carhartt WIP od původního labelu výrazně liší, je častá kolaborace s nejrůznějšími umělci, muzikanty a dalšími streetwearovými značkami, jako je třeba Vans, WTaps a Converse. V každém případě tu najdeš jenom poctivě vyrobené, kvalitní, odolné a variabilní kousky, které toho dost vydrží.

Carhartt WIP je tak trochu příběhem amerického snu

Původní značka Carhartt se může chlubit hodně dlouhou tradicí – v americkém Detroitu byla totiž jako rodinný podnik založená už v roce 1889. Zakladatel labelu Hamilton Carhartt je učebnicovým příkladem cílevědomého Američana. Firmu na výrobu pracovního oblečení založil s cílem přijít se značkou, která se proslaví svou kvalitou a odolností. Hamilton Carhartt o svém projektu řekl: „Jsem přesvědčený, že nošením mého oblečení si zvednete sebevědomí. Budete totiž vědět, že pochází od poctivého výrobce, který se poctivě chová i ke svým zaměstnancům.“ Jeho potomci firmu vedou i dnes a kolekce se pořád vyrábějí v duchu stejné filozofie – poctivě a kvalitně. V případě Carhartt WIP je více než stoletá tradice důkazem prvotřídních výrobních standardů a odhodlanosti dostát původnímu záměru. Je to ideální značka pro všechny, kdo rádi investují do nadčasového oblečení, nepotrpí si na obrovská loga a na nic si nehrají.