Přejít na hlavní obsah

Až do -40 % EXTRA na prémiové značky5

Pouze:00hod.00min.00sek.
Všechny produkty od UNITED COLORS OF BENETTON338

United Colors of Benetton – ikonický bílý nápis v zeleném obdélníku

Logo, které obsahuje čtyři anglická slova. To je světově proslulý United Colors of Benetton. V dnešní době už asi neexistuje nikdo, kdo by se s touto italskou značkou nesetkal. Společnost se zapsala do dějin díky svým kvalitním a cenově dostupným produktům. Mezi ně patří například pestrobarevné oblečení, kosmetika či bytové doplňky. Ovšem United Colors of Benetton není jen pouhým prodejcem svých výrobků. Známá je také kontroverzními reklamami, v nichž upozorňuje na současná společenská tabu, jako je rasismus, AIDS, chudoba a hladomor. Na tyto problémy poukazuje především propagačními billboardy. Fotografie, které už vyprovokovaly kdekoho, má na svědomí Oliviero Toscani, italský umělec, který byl firmě věrný celých osmnáct let.

United Colors of Benetton je původem z Itálie

Příběh společnosti United Colors of Benetton začal kolem roku 1955 ve městě Treviso, nedaleko Benátek. Tehdy si mladý muž jménem Luciano, nejstarší ze čtyř sourozenců, všiml talentu své sestry Giuliany, která uměla poměrně dobře šít. Za rodinné úspory tak koupili šicí stroj a založili si malou firmičku. United Colors of Benetton, jak ji známe dnes, vznikla o deset let později, a to společnými silami všech sourozenců Benetton. Luciano byl zakladatelem, Giuliana měla na starost návrhy a nákup látek, bratr Gilberto administrativu a finance a nejmladší Carlo vedl samotnou výrobu. Lucianovi je v současnosti přes osmdesát let, a ačkoliv měl několikaletou pauzu, co se podnikání týče, dnes je opět v čele společnosti. Důvodem návratu do United Colors of Benetton byly ztráty, které měl na svědomí Lucianův nejstarší syn.

United Colors of Benetton na ABOUT YOU

Dnes je tato značka k vidění na pěti kontinentech světa, ve zhruba 120 zemích. Benetton eshop na ABOUT YOU nabízí celou řadu oděvů pro muže i ženy. Vybrat si můžeš mezi trendy pro každodenní nošení, sportovními nebo společenskými kolekcemi, a to od klasických jemných střihů až po fashion oblečení. Bavlněná trička, kašmírové svetry nebo péřové bundy – nejen to můžeš najít na Benetton online. Za zmínku stojí i oděvní kousky v kategorii nadměrné velikosti. United Colors of Benetton je určen pro mladé ženy i muže, kteří milují kvalitní módu a nebojí se experimentovat s barvami. Hlavním cílem firmy je vytvářet takové kolekce, které budou naplno odpovídat očekávání jejich zákazníků. Sleduješ-li poslední módní tendence, pak je značka United Colors of Benetton stvořena přímo pro Tebe.