Dirndl101

Dirndl – unikátní kousek do tvého šatníku

Jakmile nastanou první teplejší dny a noci, je čas vyrazit ven na lidové či jiné tradičnější slavnosti. Krásné krojové šaty přitáhnout pozornost mužů i žen. Dirndl je ženský lidový kroj, který se nosil a stále nosí hlavně v Rakousku a v některých oblastech Bavorska. Není to však kousek, který patří do módní minulosti. Tento oděv zvýrazní tvé přednosti a správně zvolený střih ti dopřeje pohodlí, šmrnc a pocit jedinečnosti. Na ABOUT YOU najdeš nejrůznější typy krojů v mnoha barevných provedeních. V dámském bavorském kroji můžeš vsadit na jednodušší, vzorově i střihově čistší kombinaci blůzky, šatů, zástěry a živůtku. Nebo můžeš vyzkoušet odvážnější střihy se špetkou smyslnosti a ukázat, jak může být tradice sexy. Pečlivě propracované detaily dělají z každého kroje unikát. Samotné zapínání může sloužit jako výrazný prvek kroje – sexy šněrování, důmyslné háčky a očka, to vše krásně podtrhne tvůj celkový outfit. Dirndl se šije z tradičních materiálů jako bavlna, len či hedvábí. Volba závisí na typu příležitosti a na preferencích nositelky. Známá milovnice tohoto kroje, Alžběta Bavorská, zvaná Sissi, si je třeba nechávala šít z prodyšné bavlny i z hedvábí.

V dirndlu zazáříš na slavnostech i na tindru

Cosplay, zahradní tematické slavnosti, tradiční lidové akce nebo prostě zpestření večera s partnerem: Dirndl si můžeš vzít jako společníka k vychutnání dobrého piva, zazpívat si v něm z plných plic nebo se nechat obdivovat. S krojem, který si na ABOUT YOU vybereš, můžeš variovat různé blůzky, které jsou vděčným prvkem celého oděvu. Můžeš jimi taky leccos poodhalit, nebo díky jemné krajce jenom naznačit, kam by se měl upírat pohled okolí. Samozřejmě, existují i modely, které můžeš klidně nosit i samostatně. Pokud chceš nechat svůj dekolt zahalený, pozornost nasměruj třeba k zástěře, která může mít jinou barvu než šaty dirndlu, jiný vzor či materiál. A pro sečtělé zájemce o historii a tradice, můžeš vyzkoušet vyslat módní znamení, a to za pomoci tkanice, která uvazuje zástěru. Dává totiž najevo stav své nositelky! Když je uzel uvázán na pravé straně, jde o zadanou ženu, když na straně levé, je žena svobodná a „k mání“. Chceš i ty vyslat podobný signál?

Prohlédni si krásné dirndly na ABOUT YOU

Bavorský kroj je opravdu unikátní oděv. Mísí se v něm tradice, nostalgie po starých časech, ale také snaha o pohodlí a uctění ženské krásy. Ať už hledáš ten správný oktoberfest kroj nebo sháníš originální kousek pro své příští focení, na ABOUT YOU si určitě vybereš to pravé. Připravili jsme pro tebe širokou nabídku plnou těchto módních kousků v malých i větších velikostech, a to v celém barevném spektru pro nejrůznější příležitosti. Projdi si naší nabídku a propadni tradicím!