Přejít na hlavní obsah

Čepice s bambulí

Čepice s bambulí: Teplo a styl i v mrazech

Jakmile se venku ochladí, je na čase sáhnout nejen po teplejším oblečení, ale i po doplňcích. Jen přes hlavu totiž uniká až 45 % tělesného tepla. Hřejivá čepice je tedy v zimě nejsnazším způsobem, jak si zpříjemnit den. Chceš si vyladit svůj styl bez ohledu na mrazivé počasí? Pořiď si stylovou čepici s bambulí, která představuje nejen skvělou volbu, jak se udržet v teple, ale nabídne ti i řadu módních zpracování a zaručeně ti zvedne v šedivých dnech náladu. Stačí sáhnout po nějaké veselé barvě a hned se ti na svět bude dívat líp! Pro elegantnější vzhled zas stačí zvolit neutrálně laděný model nebo si vybrat typ s kožešinovou bambuli, která působí mimořádně sofistikovaně. Jakou čepici s bambulí si vybereš ty?

Proč čepice s bambulí?

Pokud si myslíš, že bambule je na čepici jen tak pro ozdobu a představuje rozmar módy, máš pravdu jen z části. V současnosti se sice jedná o oblíbený trend, původ čepice s bambulí lze ale vysledovat až do raného středověku. Dotvrzuje to soška objevená na začátku 20. století ve Švédsku. I v 18. a 19. století byla bambule na helmě poměrně častou ozdobou vojáků. Nejednalo se ale jen o vzhled. Její barva označovala, k jakému vojsku se voják hlásí. Červené bambule zas zdobily čepice francouzských námořníků. I u nich ale plnila jinou než primárně estetickou funkci. Tlumila totiž nárazy do hlavy, které se námořníkům v malém prostoru na lodi rozhodně nevyhýbaly. V průběhu historie se čepice s bambulí objevuje všude možně a současná móda tak měla tak k dispozici bohaté zdroje, ze kterých mohla brát inspiraci.

Pořiď si svou čepici s bambulí z ABOUT YOU!

Jestli právě hledáš svůj nový model, projdi si naši nabídku a objev současné trendy od předních módních značek! Přinášíme ti spoustu barev, stylů i druhů pletenin, ze kterých si snadno vybereš svou novou čepici s bambulí, která ti bude dělat v zimě tu nejlepší společnost. Ať už to bude béžová čepka s bambulí z jemného úpletu s umělou kožešinovou bambulí, nebo třeba výrazně strukturovaný barevný kousek z hrubé pleteniny. K nové čepici si u nás můžeš vybrat i matching palčáky nebo šály. Užij si chladné dny v pohodě, hřejivém pohodlí a se skvělými designy, které pro tebe na ABOUT YOU denně aktualizujeme.