Přejít na hlavní obsah
Přihlásit se
Seznam přání
Nákupní košík

NIKE Air Max 95 tenisky

NIKE Air Max 95: ikona slaví jubileum

NIKE Air Max 95, jedna z nejzásadnějších modelových řad tenisek, slaví 25 let od svého vzniku. NIKE Air Max byla uvedena na trh původně jako běžecká obuv v roce 1995. Od té doby se okruh jejích fanoušků po celém světě neustále rozšiřuje a patří k nim nejen sportovci, ale také hiphopoví hudebníci, umělci a vůbec zástupy teniskových nadšenců všech věkových skupin. Tvůrce NIKE Air Max 95, designér Lozano, čerpal inspiraci z lidského těla: mezipodešev představuje páteř, zvlněné panely symbolizují svaly a šněrování žebra. Bez jasně viditelných vzduchových kapslí na patě a v přední části nohy by však edice NIKE Air Max 95 nebyla kompletní – tyto prvky botě propůjčují lehce masivní look a především se starají o fantastické odpružení.

NIKE Air Max 95: průkopnický styl, neskutečné pohodlí

Výrazné vzduchové kapsle v podrážce daly teniskám NIKE Air Max 95 jméno i charakteristický vzhled. Pokračují v tradici technologie NIKE Air, to znamená, že používají vzduchové kapsle jako jedinečnou tlumicí vrstvu. Inspiraci našla tato technologie v letectví a kosmonautice. A co je u běžeckých bot výhodou, může být užitečné i při každodenním nošení: NIKE Air Max 95 ti i na tvrdém asfaltu odpruží každý krok a dopřejí ti opojný pocit lehkosti. NIKE Air Max 95 používá prodyšné materiály, jako je textil a síťovina, které zlepšují prodyšnost.

NIKE Air Max 95 vyladí tvůj streetstyle look

Edice NIKE Air Max z roku 1995 dosáhla kultovního statusu nejen díky svým fenomenálním vychytávkám. Tato teniska je prostě nepřehlédnutelná – a proto patří v trendu chunky sneakers k jednoznačným must-have kouskům. A samozřejmě si můžeš NIKE Air Max 95 vybrat v mnoha barvách a materiálech a designových provedeních. Sortiment sahá od prostého unisex modelu v nadčasové bílé přes dámské tenisky zdobené kovovými řetízky, až po barevnou speciální edici věnovanou jihokorejskému národnímu týmu a výjimečnou kolekci NIKE Air Max 95 Premium, která přichází s rafinovanými potisky a výraznými barevnými kontrasty. Pokud vyznáváš totálně individuální styl, můžeš si své NIKE Air Max 95 nechat dokonce personalizovat.

Další oblíbené modelové řady od značky Nike