PŘED LETNÍ VÝPRODEJ: Až do -40 % EXTRA5

Pouze:00hod.00min.00sek
Boty pro ženy37

Byly zobrazeny všechny produtky z kategorie Boty

Objev další produkty z kategorie Boty

Crocs boty: Lehoučké sandály, které rozdělily módní svět

Americká obuv Crocs je notoricky známá a hojně napodobovaná. Kdo by je neznal? Tyhle masivní sandály mají tak typický a originální vzhled, že bys je poznala i potmě (dobře, možná ne tak docela). Crocsy jsou zkrátka unikát. Vedle neotřelého designu mají i další nespornou výhodu: jsou výjimečně lehoučké a díky tomu, že se přizpůsobí chodidlu, jsou taky fantasticky pohodlné. Navíc mají protiskluzovou podrážku a můžeš si vybrat z desítek barev a podob, což z nich dělá v podstatě ideální letní obutí na bazén i do města. Jsou vyrobené ze speciálního materiálu Croslite, který je odolný proti zápachu, nedělá šmouhy na podlaze a neklouže. Co víc od letních bot potřebuješ? Vedle klasického modelu, který se ideálně hodí na volný čas, si můžeš dopřát i elegantní verzi k šatům a na speciální příležitosti, kdy chceš být za dámu. Tyhle Crocs boty se vyrábí ze stejného materiálu, mají ale úplně jiný design. Kdo by nechtěl neskutečně pohodlné a lehké sandály na platformě, klasické páskové sandálky nebo žabky, které na noze skoro necítíš?

Boty Crocs: Přizpůsobí se chodidlu

Boty Crocs se dostaly i na přehlídková mola - Christopher Kane představil v roce 2016 na londýnském Fashion weeku sandály Crocs ozdobené kožešinou a drahokamy. Podle jeho slov Crocs obuv miluje, protože vypadá trochu neohrabaně a má tvar dětských bot, což vypadá skvěle, hlavně když je na chodidle trochu volná. V říjnu 2017 se Crocs boty dámské ocitly v záři reflektorů podruhé, a to na módní show značky Balenciaga, tentokrát s deseticentimetrovou platformou. A světe div se, všechny modely, které z této spolupráce vzešly, se okamžitě vyprodaly. Jen pro představu, jejich cena byla něco kolem 20 tisíc korun. Ještě pořád váháš, jestli je obuv Crocs módní statement? Značka v posledních pár letech cílí na mladší zákazníky a úspěšně se veze i na vlně minimalismu. Pokud jásavé barvy nejsou tvůj šálek čaje a dáváš přednost jednoduchým liniím, neutrálním barvám a minimalistickému nebo streetovému stylu, nejspíš tě zaujmou klasické černobílé nazouvací sandály se silnější podrážkou. Obuvi Crocs rozhodně nelze upřít kreativitu a schopnost přizpůsobit se trendům. Nejnovější kolekce jsou také podstatně variabilnější – mají například odnímatelný pásek přes patu a dají se na ně dokoupit nejrůznější doplňky. I díky tomu jsou tyhle pohodlné a originální sandály kousek, který by ti v botníku neměl chybět.

Crocs obuv: Z lodí na přehlídková mola i do ulic

Značku Crocs založili Lyndon „Duke“ Hanson a George Boedecker Jr. a původní Crocsy byly určené na plachtění. Poprvé byly představeny veřejnosti v roce 2002 na floridské Fort Lauderdale Boat Show, kde se jich okamžitě prodalo přes 200 párů – tedy úplně všechny Crocsy, které byly tehdy vyrobeny. Jachtaři si zamilovali přizpůsobivý materiál, díky němuž byly lehoučké sandály neskutečně pohodlné, a výrazným plusem byla samozřejmě i jejich protiskluzová podrážka. Brzy nato se Crocsy staly jedničkou také mezi kuchaři a zdravotníky. V současné době se prodávají v 90 zemích světa, a to nejen v kamenných obchodech, ale také online. Do sortimentu od doby založení přibyly i další produkty, například sluneční brýle a oblečení, které se, stejně jako Crocs obuv vyrábí v továrnách v Itálii, v Mexiku, Kanadě a Číně. Pokud pořád váháš, jaké sandály zvolit, rozhodně dej obuvi Crocs šanci. Doby, kdy patřily jen na loď, jsou už dávno pryč a dnes je nosí i supermodelky. Přidáš se? Můžeš nám věřit, že pro tebe Crocsy nejspíš budou nečekaně příjemným objevem, hlavně pokud toho hodně nachodíš.

Pokud se Ti líbí produkty této značky, mohly by Tě zajímat i následující odkazy: