ABOUT YOU Awards: -20 % EXTRA na VŠE5

AYA20Aktivovat slevový kód
Pouze:00hod.00min.00sek.
Šaty pro družičky600
Zobrazit
Třídění
Velikost
Barva
Značka
Cena
Styl
Laona Společenské šaty – pink: přední strana
-21%

Laona

3 349 Kč4 249 Kč
Dostupné velikosti: 34
Sistaglam Společenské šaty 'MAISIE' – pink: přední strana

Sistaglam

4 399 Kč
Dostupné velikosti: 36
VILA Šaty 'Alaide' – modrá: přední strana

VILA

1 249 Kč
Dostupné velikosti: 34, 36, 38, 40, 42, 44
JDY Košilové šaty 'AGNES' – pink: přední strana

JDY

679 Kč
Dostupné velikosti: 32, 36, 38, 40
Lipsy Společenské šaty 'BELLA' – zelená: přední strana

Lipsy

2 729 Kč
Dostupné velikosti: 40
PayPalMasterCardVISACash on DeliveryPayUPPLZásilkovna

Šaty pro družičky online na ABOUT YOU

Držíš už v ruce pozvánku na svatbu, ale ještě nevíš, co si na tento slavnostní den oblečeš? Jestli jsi byla poctěna nabídkou, jít někomu za družičku, nebo jsi sama nevěsta a hledáš ty pravé šaty pro své přítelkyně, na ABOUT YOU Ti kryjeme záda. Na našem e-shopu pro Tebe máme celou speciální kategorií šatů pro družičky ve všech jejich podobách. U nás najdeš ty nejlepší modely pěkně „pod jednou střechou“: růžové, modré, krátké, dlouhé, ozdobné i jednoduché… Oslní Tě romantický styl, nebo spíš nějaký ultra moderní kousek?

Družičky patří skoro stejně jako svědek či svědkyně mezi neodmyslitelné svatební tradice západního světa. Pravidlo, že družičky doprovázejí ve svatební den nevěstu na její cestě k uzavření sňatku, pochází z USA. Tento zvyk se ale postupně rozšířil do celého světa a naše Česká republika v tom není žádnou výjimkou. Historicky chodily za družičky svobodné dívky ve věku na vdávání. Dnes už ale záleží jen na nevěstě, jestli si vybere kamarádky, sestry nebo jakékoliv další blízké ženy ze svého okolí, bez ohledu na věk. Skupina družiček je na každé svatbě okouzlující společností. Kromě toho, že doprovází nevěstu, zaujímají také hosty, a to především svými ladícími outfity. Chceš vědět, jak družičkovské šaty vybrat tak, aby měly na Tvé svatbě ten správný efekt? Jaké šaty se pro družičky hodí a na jaké raději zapomenout? A jako roli hraje ve vhodném výběru nevěsta a její šaty?

Jaké šaty se pro družičku na svatbu hodí?

Pro družičky na svatbě platí ohledně dress codu jedno základní pravidlo: jejich šaty by spolu měly ladit tak, aby bylo každému hned jasné, o koho jde. Možností, jak toho docílit, je jako obvykle více: Ať už v té nejjednodušší variantě, kdy se pro družičkovské šaty určí pouze jedna společná barva, nebo v té propracovanější, kdy mají družičky úplně stejné modely šatů. Další volbou může být jeden model v různých variantách či délkách nebo jeden model družičkovských šatů v různých odstínech. Šaty družiček závisí v první řadě na představě nevěsty, která sama musí nejvíce vyniknout a určuje si, v jakém stylu ji budou přítelkyně v její speciální den doprovázet. Jsi nevěsta a nevíš si rady? Tvá vybraná skupinka kamarádek Ti určitě ráda pár tipů dá. A pokud si stále nejsi jistá, přinášíme trochu inspirace, která Ti s výběrem pomůže.

Jak šaty pro družičky vybrat?

Dlouhé tmavě zelené šaty pro družičky

Ať už jsi od nevěsty dostala jen instrukce ohledně barvy a délky, nebo máš za úkol sehnat šaty pro všechny družičky, u nás jsi na správném místě. Určitě se nenuť do ničeho, v čem by ses nemusela cítit dobře. Pokud zní zadání třeba „krátké modré družičkovské šaty“, přizpůsob jejich odstín i střih tomu, co Ti nejlépe sedne a v čem se budeš cítit svá. Pokud jsi nevěsta, která šaty pro družičky vybírá sama, pak mysli na tělesné proporce a individuální styl každé své kamarádky, protože určitě chceš, aby vám to všem společně na fotkách slušelo a všechny jste se cítily ve Tvůj speciální den co nejlépe. Pokud se rozhodneš, že budou mít družičky stejné šaty, vyber nějaký typ, který bude vypadat skvěle na všech, nebo takový, který si každá z nich může přizpůsobit alespoň trochu podle sebe. Zdá se Ti tenhle úkol nemožný? Pak se přikloň k trendu odlišných svatebních šatů pro družičky a zvol pouze jednotnou barvu, popřípadě délku. Takové rozhodnutí dodá Tvým družičkám sebejistý pocit v den svatby a svobodu vyjádřit svůj vkus a vlastní osobitý styl.

Nakonec samozřejmě záleží i na ročním období, kdy se svatba koná. Bude obřad v létě, nebo v zimě? Pastelové odstíny a světlé barvy fungují u šatů pro družičku skvěle v teplých jarních a letních měsících. Na zimu a podzim se zase hodí spíš sytější „zemité odstíny“ čokoládově hnědé a zelené či výraznější barvy jako třeba fuchsiová a temně modrá. Umíš si představit krásný beroucí kontrast takových šatů na svatbu pro družičky s bílými šaty pro nevěstu?

Nepsaná pravidla: Tohle radši ne!

Saténové dlouhé šaty v růžové barvě

Před samotným výběrem šatů pro družičky by měla mít vybráno ty své hlavně nevěsta, a to hlavně proto, aby bylo jasné, jaké modely pro její podpůrnou partu s ní budou nejlépe ladit. Družičkovské šaty mohou totiž styl šatů nevěsty jemně kopírovat. Pokud má nevěsta třeba jemné, ne moc zdobné šaty, družičky by ji neměly přebíjet výraznými volánky, řasením ani jinými velkými ozdobami. Harmonický dojem vytvoří, když oblečou také spíš jemnější varianty. Pokud jsou nevěstiny šaty v romantickém stylu, družičkovské šaty by neměly být stylově výrazně odlišné, například v ultra moderním zpracování. Odrazit se od vzhledu nevěsty je pro družičky vždy nejdůležitější výchozí pozicí. Jasným „ne“ jsou pak odstíny bílé barvy, které jsou vyhrazeny pouze pro nevěstu. Vhodné nejsou ani krémové šaty pro družičky. Na některých svatbách jsou dokonce všechny světlé barvy přímo zakázány, a to i pro svatebčany, protože by mohly v davu zastínit nevěstu.

Při výběru šatů pro družičky je důležité myslet i na vhodnou obuv. I přesto, že Ty ses zamilovala do deseti centimetrových jehel, nenuť své milované, aby celou svatbu musely trpět pro krásu. Komfort by měl být na svatbě hlavní prioritou ještě před designem. Chcete si přeci celý den společně pořádně užít a vydržet svěží až do večera!

Střihy šatů pro družičky

Krátké družičkovské šaty v pudrové barvě

Střihově máš opravdu z čeho vybírat: Ať už se Ti zamlouvají víc krátké nebo dlouhé šaty pro družičku, v obou variantách si můžeš vybrat z návrhů, které Ti vyrazí dech. Pro družičkovské šaty neexistuje žádná předepsaná délka, kterou bys při výběru musela ctít, záleží jen na Tobě a Tvých preferencích: Krátké družičkovské šaty jsou přitažlivé a sexy. Mohou sahat hned pod zadek nebo až ke kolenům. V dlouhých variantách se Ti nabízí třeba maxi šaty se spoustou látky kolem kotníků, která bude jemně povlávat za každou svou nositelkou celým svatebním sálem, nebo varianty s úzkou sukní či sukní s atypickým střihem. Nechceš z praktických důvodů šaty až na zem? Zvol ¾ nebo 7/8 délku a budeš mít jistotu, že si o ně žádná ze Tvých dam nezakopne. Důležitá je i délka rukávu, která by měla korespondovat se stylem svatebních šatů, nebo může být naopak opět kontrastní. Na výběr se nabízí varianty bez rukávů, se čtvrtinovým rukávem, polovičním, tříčtvrtečním nebo dlouhým až k zápěstí. Ještě větší možnosti Ti přináší šaty pro družičku na ramínka: Líbí se ti široká ramínka, zavazování za krk nebo střih na jedno rameno? Nebo chceš své kamarádky pořádně ozdobit bohatým řasením v oblasti ňader a zvolíš šaty bez ramínek? Dojem ze střihu ještě umocní ten správný materiál. Chceš pro družičkovské šaty klasickou a oblíbenou bavlnu, ve které se budou všechny slečny cítit příjemně, nebo sáhneš po luxusním hedvábí či opravdu slavnostním saténu? Nemusíš se bát trochu zainvestovat. Šaty pro družičky se dají využít na rozdíl od svatebních šatů opakovaně a v budoucnu dozajista přijdou vhod na kdejakou party nebo ples.

Správná barva je klíč

Krátké světlemodré šaty pro družičky s volánovými rukávy

Je několik možností, jak se ve výběru šatů pro družičky dopracovat k té pravé barvě či barevné kombinaci. Nejdřív si vybav barvy ve svatební síni, celkové zařízení prostor, popřípadě barevné tóny venkovní dekorace. Družičkovské šaty by měly příjemně ladit s prostředím, ale neměly by splývat. A jak poznáš, jaké barvy se k sobě hodí? Vezmi si k ruce barevné spektrum znázorněné v kruhu. Sousedící barvy spolu budou ladit, protilehlé budou kontrastní, a tedy také zajímavé na pohled. Potom se rozhodni, jestli chceš, aby všechny družičky měly stejnou barvu šatů nebo jim raději přiřadíš různé odstíny stejné barvy či jiné barevné schéma.

Mezi nejoblíbenější patří světlé růžové šaty pro družičky a světle modré družičkovské šaty. Není to tak úplně náhodou. Pastelové barvy si s bílou krásně rozumí a vytvářejí nenuceně romantický ženský vzhled, který je pro skupinu družiček kolem nevěsty jako stvořený. Je pro Tebe růžová jasnou volbou? A co třeba starorůžové šaty pro družičku? Skvěle vyniknou v kombinaci se zlatými doplňky! V jemných tónech můžeš sáhnout i po oblíbených fialových nebo meruňkových šatech pro družičku, ve kterých budou všechny Tvé přítelkyně doslova k nakousnutí.

Šaty pro svědkyni

Chceš dotáhnout svou svatbu po vzhledové stránce k dokonalosti? Nezaměřuj se jen na družičky. I šaty pro svědkyni, která může a nemusí být jednou z družiček, si zaslouží pozornost. Svědkyně může mít stylově zcela odlišené šaty než ostatní kamarádky, nebo třeba jen stejný střih, ale odlišnou barvu šatů vytvářející kontrast. Šaty na svatbu pro svědkyni určitě nenech náhodě, zaslouží si alespoň krátkou stylovou konzultaci, aby bylo na svatbu všechno tip top!

Doplňky a obuv pro družičky

Dlouhé mátové šaty pro družičky

K pastelovým družičkovským šatům jde skvěle zlato, stříbro, i trochu okázalejší štrasové náhrdelníky a náušnice. Šaty pro družičky v podzimních a zimních barvách se budou krásně doplňovat třeba s perlami. Díky šperkům a dalším doplňkům jako jsou různé brože či pásky mohou šaty každé družičky získat individuální a jedinečný nádech. Se šperky to ale nemusíš přehánět. Zvlášť pokud budeš mít na sobě zdobný model sám o sobě. Padla volba na jednoduché splývavé šaty z hladké látky? Pak je naopak výrazným šperkem ještě podpoříš! A co na nohy? Boty pro družičky by vždy měly ladit k šatům. Většinou se k nim nosí sandálky, nebo lodičky. Při volbě bot záleží také na ročním období obřadu a zda je naplánován pro interiér, nebo exteriér, kde asi vysoké podpatky bořící se do trávy příliš neoceníš. Boty pro družičky zvol v barvě, která bude vhodně doplňovat šaty. K pastelovým tónům družičkovských šatů nádherně vyniknou zlaté nebo stříbrné boty. Možností, jak sladit družičky i co se týče obuvi je poprosit je o dodržení sjednocujících prvků: kýženého stylu, výšky podpatku, barvy a typu boty (například uzavřená/otevřená špička aj.).

Nezapomenutelné šaty pro družičky - nakupuj online a z pohodlí domova

Vyber si ty nejkrásnější šaty na svůj den D a dodej mu vibrace jedinečného fashion stylu, k jehož vytvoření Ti rádi pomůžeme. Na ABOUT YOU pro Tebe máme nachystané dostatečné zásoby, takže můžeš všechny šaty pro družičky objednat najednou, a to i ve stejné barvě či velikosti. Využij doručení už do 3 pracovních dnů i bezplatného vrácení, kdyby nakonec něco malinko nesedělo. Máš objednáno? Tak už se můžeš těšit, jak si to všechny společně pořádně užijete! A krásné šaty k tomu vždy jen pomohou.

Oblíbené značky v této kategorii
Oblíbené barvy v této kategorii
Další zajímavá témata
Dámské kategorie
Dámské značky
ABOUT YOU X INTERNATIONAL
*Nejnižší celková cena za posledních 30 dní před snížením ceny.**Zdarma ze všech českých sítí. Při volání ze zahraničí mohou být účtovány poplatky.***Všechny ceny jsou včetně DPH.5) Tato akce je platná do 26.05.2022 (23:59). Více informací najdeš na: https://www.aboutyou.cz/podminky-akce
© 2022 ABOUT YOU SE & Co. KG