Přejít na hlavní obsah
Přihlásit se
Seznam přání
Nákupní košík

Oakley: Design, sport, zábava!

Znáš už tuhle původně americkou značku? Pokud se věnuješ sportu, pak už ti asi někdy do oka padla. Jestli totiž hledáš vyladěné oblečení na sníh, nebo letní sporty, jako je cyklistika, golf, baseball či na výstup do hor nebo každodenní atletický trénink na ovále, jsi s Oakley na správné adrese. Užij si teď na ABOUT YOU velký výběr těch nejlepších kousků od Oakley pro muže a ženy. Kvalitní materiály, precizní zpracování, a hlavně skvělá funkčnost a sportovní design dělají z modelů Oakley perfektní doprovod na každou sportovní chvíli o samotě i s přáteli. Kromě nadupaného oblečení má značka co nabídnout také v oblasti ochranných brýlí: Ať už by se ti tedy hodil módní doplněk do městských ulic v podobě barevných zrcadlovek, nebo sháníš nové lyžařské brýle na hory, v našem online obchodě si přijdeš na své. Technologická vyspělost výroby i materiálů je zaručena – vždyť u brýlí to vlastně celé začalo!

Vznik značky Oakley

Oakley sídlí v Kalifornii, ale jedná se zároveň o dceřinou společnost italského korporátu Luxottica – největšího výrobce slunečních brýlí na světě. V roce 1975 ji založil James Jannard, který pro ni napsal typický „garážový příběh“ se vstupní investicí 300 dolarů. Jméno pro nový business si přitom vypůjčil od svého psa. Jaký byl jeho první sortiment? Začínal s rukojetěmi na motorky, které prodával na motokrosových událostech z kufru svého auta. Od ostatních soudobých kousků se lišily hlavně materiálem, který je dodnes k vidění na řadě Oakley produktů jako jsou třeba pásky hodinek nebo nožičky brýlí. Pro motorkáře toho postupně Jannard vyráběl čím dál víc, až v roce 1980 vypustil svůj první pár ochranných sportovních brýlí s názvem O-Frame. Ty si získaly oblibu a značka Oakley se stávala známější. 3 roky na to se začal James zaměřovat na lyžařské brýle. Sportovní ráz měly i jeho první sluneční brýle Oakley, které vyrobil o rok později. Pak už ale přišly na řadu i ležérní kolekce do města. V roce 2007 prodal zakladatel svou značku společnosti Luxottica Group, která Oakley přiřadila mezi další hvězdné brandy slunečních brýlí, jako jsou Ray-Ban či Vogue.

Sportovní vychytávky od Oakley na ABOUT YOU: Sestav si svůj outfit!

Vybrali jsme pro tebe ty nejlepší kousky napříč sporty. Užíváš si svůj čas nejvíc na horách? Podívej se na širokou nabídku outdoorových bund s jednoduchým, ale působivým designem a řadou účinných ochranných prvků. Speciální bundy na sjezd ti pak nabízí komfort sněhového pásu, nastavitelné manžety nebo praktickou kapsu na skipass. Outfit snadno doplníš zateplenými kalhotami z robustní látky a řadou nezbytných doplňků, jako je ochranná helma na sjezd či lyžařské brýle. Do sněhu tě to moc netáhne? Oakley si můžeš s přehledem užívat i ve městě. Omrkni třeba měkké mikiny s klokaní kapsou, které ti svým cool designem a zářivými barvami okoření všední den. Užij si spoustu zábavy s oblečením Oakley z ABOUT YOU! Tvůj aktivní životní styl si přece zaslouží jen ten nejspolehlivější doprovod.

Od značky Oakley by se ti mohlo líbit: