Přejít na hlavní obsah
Přihlásit se
Seznam přání
Nákupní košík

Adidas BOOST

adidas Boost: revoluce na poli běžecké obuvi

S kolekcí adidas Boost tato celosvětově úspěšná sportovní značka hladce předběhla všechny ostatní výrobce běžecké obuvi: profesionálové i začátečníci oceňují modely Boost jako vysoce výkonnou tréninkovou a závodní obuv, která dopomohla už mnohému běžci k vítězství. Technologie Boost vyvinutá ve spolupráci firmy adidas a chemického specialisty BASF ti přináší nejen fenomenální odpružení, ale při každém kroku ti navíc vrací energii. První boty adidas s technologií Boost – kolekce Energy Boost – byly představeny v roce 2013 a okamžitě si získaly běžeckou komunitu. Za svůj název tyto běžecké boty vděčí anglickému výrazu pro podporu – a přesně tu přináší mezipodešev z inovativního materiálu eTPU. Krátký exkurz do nauky o materiálech: eTPU (zkratka pro expandovaný termoplastický polyuretan) je pěnový materiál, který se skládá z mnoha malých samostatných vzduchových komůrek. Tisíce těchto malých buněk absorbuje energii dopadu běžce, odpruží chodidlo a klouby a vrací energii atletovi zpět.

Boost od firmy adidas – inovativní technologie

Novátorská textura pěnového materiálu je lehká, robustní a zároveň pružná a u všech modelů řady adidas Boost slibuje úžasný běžecký zážitek. Návratnost energie brání únavě svalů, a díky tomu můžeš běžet déle a rychleji. Není diuv, že se adidas Boost těší zejména u maratónských běžců velké oblibě! K běžcům, kteří se závodním modelem adidas adiZero řady adios Boost zaběhli rekordní časy, patří například olympionička a vícenásobná mistryně světa Mary Keitany: v roce 2017 při maratonu v Londýně překonala dosavadní rekord (v botách adidas Boost). Dalšími slavnými kousky kolekce Adidas Boost je model adidas Supernova Boost, uvedený na trh v roce 2015 a vyvinutý pro běžce s nadměrnou nebo nedostatečnou pronací, který poskytuje chodidlu bezpečnou pronační podporu, nebo ultralehké modely adidas Boost Light či adidas Solarboost, navržené v roce 2018 s využitím poznatků vesmírné technologie.

Technologii adidas Boost využívají funkční sportovní boty i skvělé tenisky

Hvězda pro fanoušky tenisek i sportovce: adidas Ultraboost. Tato ikonická obuv se poprvé objevila na trhu v roce 2015 a dnes je neodmyslitelnou součástí sportovní a streetwear módy. Nezáleží na tom, jestli běháš ve městě, ve fitness studiu nebo v parku, adidas Boost ti garantuje fantastický běžecký zážitek – o to se postará jak výkonná technologie mezipodešve, tak bezešvý materiál Primeknit, který ti na nohu sedne téměř jako ponožka. adidas Ultraboost je k mání v mnoha speciálních edicích a barevných provedeních, a proto se těší také velké oblibě u mnoha módních nadšenců. Nejnovější modely Boost představila značka v roce 2019 v podobě Pulseboost HD: tyto běžecké boty jsou vyrobeny na míru speciálním nárokům běžců v městském terénu a kromě parádního odpružení ti zaručí maximální stabilitu a díky podešvi Adaptive Traxion výborný záběr. Vrhni se do dalšího dobrodružství – s adidas Boost, tvou obuví pro sport i volný čas!

Další oblíbené modelové řady od značky Adidas