Přejít na hlavní obsah

Motorkářské bundy

Motorkářské bundy: Go wild!

Kožené bundy, křiváky nebo motorkářské bundy? Všechny tyhle termíny v Tobě vzbuzují touhu po dobrodružství? Udělej si s námi jasno, jaký kousek před Tebou právě visí na obzoru Tvého nového vzrušujícího života! Odkud se vzal a jak ho nejlépe zabuduješ do svého oblékání? Motorkářské bundy Ti přinášejí spoustu skvělých módních možností, ať už vsadíš na pravou kůži nebo její imitaci. Pojď je objevit s námi! Na ABOUT YOU jsme pro Tebe přichystali pořádně široký výběr těch nejoblíbenějších modelů, které můžeš nosit téměř po celý rok!

Motorkářské bundy – pojmy a dojmy z historie

Dnešní módní křiváky mají svůj základ právě v bundách určených pro jízdu na motorku. Do moto oblečení je přivedl muž jménem Irving Schott v roce 1928 se svým proslulým modelem Perfecto, který se distribuoval na Long Islandu přes Harley-Davison. Tato pánská motorkářská bunda, která sloužila hlavně jako ochrana před poryvy větru, byla kratšího střihu, bylo možné ji nahoře zapnout a zdobila ji, podobně jako všechny dnešní motorkářské bundy, řada patentek, šikmé kapsy se zipy a výrazné klopy. Na Schottův úspěch pak navázal vznik značky Schott NYC, která funguje dodnes a jako zkušeného „rodiče“ všech moto bund Ti ji přinášíme exkluzivně i u nás na ABOUT YOU. Popularita kožených bund pak nabírala na obrátkách a dostaly se i do různých hudebních subkultur jako byl třeba punk rock. Symbolem byly třeba pro slavnou kapelu The Sex Pistols. Dnes jsou motorkářské bundy výrazným módním statementem i oblíbeným kouskem oblečení napříč věkovými skupinami. Stále si ale v sobě nesou punc rebelie, který přidává špetku drzosti do každodenních outfitů desítek módních značek.

Motorkářská bunda – pánská i dámská sázka na styl z ABOUT YOU

A jaké kousky pro Tebe máme v zásobě v našem online obchodě? Těšit se můžeš na celou řadu značek, které to s motorkářskými bundami prostě umí, co se týče kvality i nápadů! Při výběru se určitě nemusíš zaměřovat pouze na klasickou variantu v podobě černého modelu se stříbrnými zipy a cvočky, který najdeš třeba u značky Schott NYC, Maze či Goosecraft. Na ABOUT YOU najdeš i řadu módních variant v dalších neutrálních barvách jako je béžová, hnědá či šedá, ale i v pestrých odstínech červené, modré nebo žluté a zelené. Dámská motorkářská bunda na sebe dokáže vzít i extravagantní metalický vzhled. V kombinaci s kratším střihem je skvělou volbou na letní koncerty pod širým nebem! Vyber si svůj ideální doprovod pro všechny dobrodružné momenty svého života na ABOUT YOU!