Nepromokavé bundy707
Zobrazit
Třídění
Velikost
Barva
Značka
Cena
Styl
NIKE Sportovní bunda – černá: přední strana
Udržitelnější

NIKE

2 249 Kč
Dostupné velikosti: XS, S, M, L, XL
JACK WOLFSKIN Outdoorová bunda 'Stormy Point' – modrá: přední strana
-20%
Udržitelnější

JACK WOLFSKIN

1 979 Kč2 499 Kč
  • +1
Dostupné velikosti: XS, S, M, L, XL
ADIDAS PERFORMANCE Outdoorová bunda 'Varilite' – modrá: přední strana
-26%

ADIDAS PERFORMANCE

1 849 Kč2 499 Kč
Dostupné velikosti: XS, S, M
adidas Terrex Sportovní bunda – černá: přední strana
Udržitelnější

adidas Terrex

5 499 Kč
Dostupné velikosti: XS, S, M, L, XL
PayPalMasterCardVISACash on DeliveryPayUPPLZásilkovna

Nepromokavé bundy: Jak zůstat v suchu za nepříznivého počasí

Nepřehledný svět nepromokavých bund

Problematika bund do deště se nese ve znamení spousty odborných výrazů, názorů a diskusí. Kdy si mám obléct kterou bundu? Jaké jsou mezi nimi rozdíly? Potřebuju jen jednu, nebo hned několik nepromokavých bund? Může taková bunda vypadat stylově? Jaké jsou aktuální trendy? ABOUT YOU vnáší světlo do temnoty a objasní ti nejčastější otázky týkající se dámských nepromokavých bund.

Černá bunda do deště značky Urban Classics

Při hledání vhodné nepromokavé bundy by tě mohly zajímat i tyto produkty, které ti zajistí dokonalou ochranu před deštěm a vlhkem:

Čím se liší nepromokavá bunda od ostatních bund?

Růžová nepromokavá bunda značky Stutterheim

Nepromokavá bunda musí splňovat určité nároky, aby zaručovala spolehlivou ochranu. Kromě zjevných vlastností jako vodotěsnost a větruvzdornost musí být samozřejmě také prodyšná. Při vysoké vlhkosti vzduchu nebo i v důsledku pocení se může pod bundou tvořit kondenzovaná voda, což má za následek, že je oblečení pod bundou lepkavé a vlhké, tudíž rychle prochladneš. Pokud je ale nepromokavé oblečení prodyšné, lze se tomu snadno vyhnout díky odvádění potu od těla.

Důležitou vlastností jsou také malé rozměry ve sbaleném stavu, kterými se nepromokavé kousky odlišují od běžných bund. V případě potřeby lze tenkou bundu do deště vytáhnout z batohu a po průtrži mraků ji zase stejně rychle složit a schovat do batohu nebo tašky. Rozdíl je také ve zpracování zipů. U mnoha bund jsou zipy odkryté, zatímco u nepromokavého oblečení jsou vyztužené vnějšími zipy, které dodatečně chrání tuto choulostivou oblast před vodou – protože stejně jako u mnoha věcí, i u nepromokavých bund platí, že jsou tak silné jako jejich nejslabší článek.

Membrána, nebo zátěr?

Pro zodpovězení této otázky je rozhodující účel použití bundy. Membrány jsou o něco stabilnější než zátěry a kromě toho mají i delší životnost. Zátěry jsou lehčí, větší a cenově dostupnější než membrány. Bohužel se rychleji opotřebují a neposkytují dlouhotrvající ochranu před silným deštěm, což z nich dělá skvělou variantu pro příležitostnou ochranu před nepříznivým počasím v každodenním životě. Oproti tomu membrána bude tvým věrným společníkem při pěších túrách, a to dokonce i za silného deště.

Potřebuju softshellovou, nebo hardshellovou bundu?

Výrazům softshell a hardshell se při nákupu nepromokavé bundy nevyhneš. Co ale vlastně znamenají a kdy potřebuješ softshell bundu, a kdy bys měla sáhnout raději po hardshell bundě?

Softshell

Softshellová bunda značky KILLTEC v oranžové barvě

Dámské softshellové bundy jsou vyrobeny z lehkého, měkkého a elastického materiálu a zaručují tak vysokou míru flexibility a příjemný pocit při nošení. Tato tkaná látka je o něco silnější než fleece a vyznačuje se vodoodpudivým a větruvzdorným povrchem. Jedinečnou vlastností softshellu je také jeho mimořádná prodyšnost. Díky kombinaci pohodlí, elasticity a nepromokavého povrchu je softshellová bunda ideálním společníkem pro outdoorové sportovní aktivity. Krátké pěší túry, lezení, jízda na kole ani běh nejsou pro dámskou softshellku žádný problém. Nad její síly je pouze dlouhotrvající déšť a v takových situacích je potřeba nahradit ji něčím trochu silnějším.

Hardshell

Na tomto místě přicházejí na řadu hardshellové bundy. Velký rozdíl oproti lehkým softshellovým bundám spočívá v tom, že hardshellky jsou vodotěsné, nikoli pouze vodoodpudivé. V případě voděodolných či vodotěsných bund na množství vody nezáleží, protože povrch bundy sice nasákne vodou, déšť ale nepronikne dovnitř, tím pádem zůstane oblečení pod bundou suché. U vodoodpudivého oblečení se na povrchu bundy tvoří kapičky vody, které po ní stékají dolů a nedostanou se tak dovnitř. Při silném dešti ale tento efekt vykazuje slabiny a bunda si s takovým množstvím vody nedokáže poradit. Výsledkem je mokré oblečení a nepříjemná cesta domů. Dámské hardshellové bundy sice nejsou tak prodyšné a lehké jako ty softshellové, skýtají ale vynikající ochranu před deštěm a odolají i dlouhotrvajícím průtržím mračen.

Jsou všechny nepromokavé bundy prodyšné?

Samozřejmě najdeme bundy do deště, které se zaměřují na zadržování vody a méně bodují prodyšným a lehkým materiálem. Typickým příkladem je všeobecně známý fríský norek – klasická nepromokavá bunda z Východního Fríska. Tato žlutá klasika se vyznačuje velkou kapucí, širokými kapsami s klopami a zapínáním na patentky. Pro vodotěsnost nepromokavého pláště jsou rozhodujícím faktorem jeho švy. U těžkých bund, jako je fríský norek, jsou švy svařené nebo lepené zevnitř v případě, že jsou šité. Optimálně tě ochrání před deštěm, existuje ale riziko, že se při větší námaze rychle zpotíš. Na kratších túrách za deštivých dnů se ale dostaneš do cíle v suchu i s těžkou nepromokavou bundou.

Zůstaň v suchu s GoreTexem

Bílá nepromokavá bunda značky RAINS

Bez GoreTexu už si kategorii nepromokavého oblečení ani nedokážeme představit, ale co se vlastně skrývá za touto superzbraní?

GoreTex je obchodní název W. L. Gore & Associates pro velmi jemnou membránu, která skýtá extrémně spolehlivou vodotěsnou, větruvzdornou a prodyšnou ochranu proti nepříznivému počasí. Kapky vody jsou 20 000krát větší než póry této jemné membrány, tudíž lze zaručit absolutní vodotěsnost. Voda tedy nepronikne dovnitř, tělesná vlhkost ve formě vodní páry se ale dostane ven, takže zůstává zachována prodyšnost, která je pro nepromokavé bundy zcela zásadní.

Goretexové oblečení najdeš v e-shopu ABOUT YOU zcela jednoduše podle popisu produktu pod bodem “Funkce”. Zde je GoreTex uveden v podbodu “Membrána”.

Jsou nepromokavé bundy a větrovky to samé?

Odpověď je zcela jednoznačná: Ano i ne. Důležité je, s jakým typem nepromokavé bundy větrovku srovnáváme. S hardshellovou bundou nemůže větrovka soupeřit, se sportovní softshellkou je oproti tomu velmi dobře srovnatelná. Obě tyto bundy nabízí sportovní střih, dostatek volnosti při pohybu, vodoodpudivý povrch i prodyšnou membránu nebo zátěry. Rozdíl mezi oběma kousky spočívá v typu zipu. Softshellové bundy mají zip od shora až dolů, zatímco větrovky mají většinou jen krátký zip u límce. Tento zkrácený zip zabraňuje tomu, aby déšť nebo vítr pronikl jemným zipem dovnitř, proto se jim v angličtině říká "windbreaker" a v češtině také "bundy přes hlavu".

Jaká nepromokavá bunda pro jakou příležitost?

Všední den

Šedá nepromokavá bunda značky RAINS

Na cestu do práce nebo krátkou procházku do oblíbené restaurace je lehká softshellová bunda nebo větrovka ideální. Ochrání tě před nečekanou průtrží mračen, a pokud přece jen vysvitne slunce, můžeš ji jednoduše složit a uklidit do tašky. V dnešní době už nejsou dámské nepromokavé bundy žádné neforemné plachty, ve kterých se raději nechceme ukazovat v kanceláři. Tón udávají nádherné barvy a přiléhavé střihy. Tvoje nová nepromokavá bunda by přesto neměla být příliš těsná, abys měla při klesajících teplotách možnost obléct si pod ní svetr nebo pletenou vestu, cibulový princip tě totiž nezradí v žádné situaci.

Běhání

Při nákupu optimálního nepromokavého oblečení na běhání bys měla sáhnout po prodyšném modelu s velmi nízkou hmotností. Při sportu je stejně důležitá jako odolnost proti větru a dešti i absorpce potu a ventilace. Dobře prokrvené nohy neprochladnou tak rychle jako horní polovina těla, proto bys měla zvolit přiléhavou variantu, která dostatečně chrání před větrem, ale zároveň není až příliš těsná. Tvoje bunda by měla skýtat dostatek prostoru pro hřejivé vzduchové polštáře, aby tě i za nepříznivého počasí podpořila v dosahování co nejlepších výkonů. Zda se rozhodneš pro softshellku, nebo větrovku, je pouze na tobě.

Cyklistika

Není nic horšího než překvapení v podobě náhlého lijáku při výletu na kole. Jsme mokré od shora dolů a na náladě nám to zrovna nepřidá. Téhle situaci lze snadno čelit vhodným oblečením do deště. Jízda na kole tě může rychle vyčerpat, proto bys měla zvolit podobný model jako na běhání. Hlavními hesly jsou přitom pohodlnost, vodoodpudivost a prodyšnost. Kromě toho je dobré věnovat pozornost typu kapuce. Pokud nosíš při jízdě na kole helmu, měla bys vědět, jestli jde kapuce přes helmu přetáhnout, nebo zda ji jde srolovat a uložit do límce bundy, čímž se vytvoří u límce přiléhavé polstrování, které zabraňuje tomu, aby voda stékala dolů po šíji a studila tě na zádech.

Treking

CMP nepromokavá outdoorová bunda v modré barvě

Před příští dlouhou túrou s vyhlídkou deštivého počasí by ses měla vybavit hardshellovou bundou. Dlouhotrvající déšť a klesající teploty si žádají dostatečnou ochranu, protože jen tak si budeš moct vychutnat krásy přírody i za nepříznivého počasí. Pokud se vydáváš do silného deště, doporučujeme vsadit na silnou goretexovou membránu, díky které odoláš i těm nejprudším bouřkám. Vodotěsné vlastnosti zde sice hrají prim, při náročné túře ale nesmí přijít zkrátka ani prodyšnost, která zabrání vnitřní vlhkosti.

Jaké existují druhy nepromokavých bund?

Se znalostí softshellových a hardshellových kousků už máš slušné základní povědomí o obou těchto typech nepromokavých bund, liší se ale bundy do deště ještě v něčem dalším?

Použitý materiál není u všech nepromokavých bund stejný. Zde je důležité vědět, že nylon je jako vnější materiál výrazně robustnější než polyamid a polyester. Polyamid je zase odolnější proti oděru než polyester a polyester je oproti tomu pružnější než nylon a také není tak tuhý. Zjednodušeně řečeno to znamená: Nylon nebo polyamid pro větší stabilitu a polyester pro větší pohodlí.

V závislosti na účelu použití může nastat dilema, zda raději zvolit nepromokavou bundu, nebo plášť. Obě varianty mají své výhody.

Nepromokavé pláštěnky a parky: Pro extra dlouhotrvající ochranu

Dlouhá pláštěnka chrání tělo i oblečení od hlavy až k patě. S nepromokavou parkou jsou nohy i spodní část zad chráněny před deštěm i nepříjemným větrem a také před prochladnutím choulostivých míst na těle. Tyto zjevné výhody nepromokavého pláště jsou zároveň i jeho slabinou. Vzhledem ke své délce je tento nepromokavý kabát velmi nepraktický při jakýchkoli sportovních aktivitách a zpravidla bývá nahrazen modelem s délkou k bokům. Jako ochrana před deštěm ve všedních dnech je ale dámská pláštěnka skvělou alternativou.

Oblíbené značky

Nepromokavá funkční bunda značky Schmuddelwedda

Jaké značky jsou ty nejoblíbenější, když jde o kvalitní nepromokavé oblečení? Na následujících řádcích ti představíme tři vynikající značky, které ti pomohou čelit větru i dešti.

Počasí pod psa jedině se Schmuddelwedda

Nepromokavé bundy Schmuddelwedda dělají čest svému jménu. Skvělý sortiment kvalitního oblečení do deště ti zaručí, že při příští přeháňce zůstaneš v suchu a šik. Bundy a kabáty této značky přichází s módní jednoduchostí a skýtají ti pestrý výběr od decentních až po zářivé barvy. S nepromokavými bundami Schmuddelwedda budeš v deštivé každodenní džungli doslova za vodou!

Jack Wolfskin jako věrný společník na dlouhé pěší túry

Outdoorové bundy Jack Wolfskin ti zaručí spolehlivou ochranu za jakkoli nepříznivého počasí. Nepromokavé bundy tohoto profíka na outdoor tě při příští trekingové túře nezradí. Vodotěsné, větruvzdorné a natolik prodyšné, že se ani při náročnějších výšlapech nebudeš muset koupat v potu.

Oblíbené barvy

Oblečení do deště se dlouho nedalo považovat za něco, čím bychom se chtěly zrovna chlubit. Designu praktického oblečení řadu let dominovaly beztvaré plachty v pochybných barvách. Různé módní značky se to ale rozhodly změnit a začaly navrhovat funkční kousky do deště v novém hávu, abychom zůstaly v suchu a současně dobře vypadaly. Jeden z nových trendů je decentní i nápadný zároveň a jmenuje se:

Transparentnost

Žlutá nepromokavá bunda značky Ragwear

Také jsi doteď žila v domnění, že když si po ránu velmi pečlivě vybereš svůj outfit a následně zjistíš, že začalo pršet, musíš své umělecké dílo schovat pod pláštěnku? To ovšem neplatí s transparentními nepromokavými bundami a pláštěnkami, které jsou právě teď v kurzu. Doby, kdy jsi musela za deště svou šik módní kreaci skrývat pod černou bundou, jsou dávno pryč. Průhledný model lze snadno a rychle přehodit přes extravagantní koženou bundu nebo vlněný kabát, takže jsi chráněná před deštěm a zároveň propluješ všedním dnem ve městě v módním outfitu.

Pokud transparentní nepromokavé bundy odhalují na tvůj vkus až příliš, sáhni po tradiční barvě.

Žlutá

V deštivých dnech, které ti hned po probuzení zkazí náladu, se hodí trocha rozveselení. S výraznou, žlutou nepromokavou bundou budeš úspěšně čelit rozmrzelosti a vneseš slunce do svého všedního dne i bez pomoci přírody. Žlutá pláštěnka je oblíbená dokonce i ve filmech, jako je například TO či Jurský park, nebo v seriálu Dark na Netflixu – kde špetka radosti jistě neuškodí. Kromě toho budeš ve žluté dámské pláštěnce víc vidět v ponurém ročním období a bezpečně dorazíš do cíle.

Při hledání vhodné nepromokavé bundy by tě mohly zajímat i tyto produkty, které ti zajistí dokonalou ochranu před deštěm a vlhkem.

Volnost pohybu s pláštěnkami a ponči do deště

Při jízdě na kole nebo při návštěvě festivalu není nic lepšího než mít v záloze nepromokavé pončo, které můžeš při náhlé přeháňce snadno a rychle rozložit, přehodit přes oblečení a rázem máš dokonalou ochranu proti dešti. Díky extrémně malým rozměrům po sbalení a velmi nízké hmotnosti se najde místo pro pláštěnku v jakémkoli batohu, nebo dokonce i v kapse kalhot. Široký střih umožňuje skrýt pod pončem nejen oblečení, ale i batoh, takže se nemusíš bát provlhnutí. Lehký materiál těchto oblíbených pršiplášťů je bohužel zároveň výhodou i nevýhodou. Jednoduché varianty mají krátkou životnost, protože se velmi rychle opotřebují a jsou náchylné k poškození. Nosit batoh na ponču místo pod ním se může hrubě nevyplatit, proto bys měla věnovat pozornost jeho správnému používání a vysoké kvalitě. Jen tak si budeš moct užít i dlouhotrvající déšť. Nejrůznější tvary a barvy umožňují najít přesně ten model, který odpovídá tvým individuálním požadavkům. Láká tě jednoduchý model s kapucí, nebo spíš transparentní nepromokavé pončo pro předvedení outfitu i za bouřky?

Vyhni se nečistotám s nepromokavými kalhotami

NAPAPIJRI Funkční bunda 'RAINFOREST W WINT 4' v béžové barvě

Jak často se dá důvěřovat předpovědi počasí? A jak často už tě zklamal zkoumavý pohled na oblohu? Vždy je lepší být připravená a neponechat vše náhodě. Dámské nepromokavé kalhoty skvěle doplní tvůj šatník. Ráda jezdíš na kole do práce, ale chceš dorazit suchá a čistá? S nepromokavými kalhotami se může tento sen brzy stát skutečností. Jsou prodyšné, odolné vůči povětrnostním vlivům a raz dva oblečené i svlečené. Bonusem tohoto univerzálního kousku je malý rozměr po složení, takže si můžeš kalhoty do deště přibalit do tašky a v případě potřeby použít. Při nečekané průtrži mračen je lze rychle přetáhnout přes boty i kalhoty, takže budeš suchá a čistá, aniž by ses kvůli extra vrstvě začala potit.

Gumové holínky: Nepromokavý parťák do kaluží

Barevné dámské holínky, které všichni dobře známe z dětství, jsou praktickým a stylovým kouskem i pro dospělé. Většinou se vyrábí z PVC nebo přírodního kaučuku a jsou nepostradatelnou součástí každé domácnosti. Ať už při práci na zahradě nebo v deštivém všedním dni, tyto šik boty se postarají o suchá chodidla i dobrou náladu. Dámské holínky v některé ze zářivých barev ti zajistí výbornou viditelnost za deště, za tmy, v mlze i v blátě a vnesou trochu radosti do pošmourných dní. Na výběr máš z mnoha designů, které tě nenechají chladnou: Padne tvá volba na klasickou žlutou, moderní kosočtvercový vzor nebo srdíčkový potisk po celé botě? Tyto nepromokavé modely ti vždy vykouzlí úsměv na tváři.

Deštníky pro každý den

Čím víc má deštník paprsků, tím lépe? Ne. Magický počet je deset. Deset paprsků zajistí maximální stabilitu, snadné ovládání mechaniky a vytvoří nejhezčí “napnutí střechy”. Nylonové nebo polyesterové deštníky jsou potaženy teflonem, takže odpuzují vodu i nečistoty a zároveň rychle schnou. Pro toho, kdo by chtěl mít společníka do deště neustále při ruce, jsou tu praktické kapesní deštníky, které lze uložit do batohu nebo do kabelky a vytáhnout při příští přeháňce. Tyčové deštníky sice nejsou tak praktické jako ty kapesní, zato ale bodují stabilitou a robustností. Pokud chceš zůstat v suchu i za deště v kombinaci se silnými poryvy větru, tyčový deštník je většinou lepší volbou. Ať už se rozhodneš pro jakýkoli model, obě varianty nechej schnout otevřené, aby nebyly porézní a mohly tě před deštěm chránit co nejdéle.

Vybav se na náladové roční období nepromokavým oblečením na ABOUT YOU. Obrovská nabídka top značek čeká jen na to, až ji objevíš. Využij výhodu nákupu na dobírku, bezplatné dopravy a možnosti vrátit zboží do 100 dnů od doručení a dopřej si bezstarostný zážitek z nakupování. Díky rychlému doručení budeš v cuku letu připravená na rozmary podzimního počasí.

Oblíbené značky v této kategorii
Oblíbené barvy v této kategorii
Další zajímavá témata
Dámské kategorie
Dámské značky
ABOUT YOU X INTERNATIONAL
*Nejnižší celková cena za posledních 30 dní před snížením ceny.**Zdarma ze všech českých sítí. Při volání ze zahraničí mohou být účtovány poplatky.***Všechny ceny jsou včetně DPH.
© 2022 ABOUT YOU SE & Co. KG